دوشنبه 16 شهریور‌ماه سال 1388
مخفی کردن درایوها با استفاده از disk management

مخفی کردن درایوها با استفاده از disk management

برای مخفی کردن درایوها در ویندوز xp دو روش وجود دارد. یکی از طریق registry (که قبلا توضیح داده شده است)ودیگری از طریق disk management می با شد . روش اول کمی طولانی و وقت گیر است . ضمن اینکه ما در اینجا فقط روش دوم را توضیح می دهیم , زیرا در این روش در کوتاه ترین زمان ممکن وبه راحتی می توانید درایوها ویندوز خود را مخفی کنید.
1) برای این کارابتدا در منویRun عبارت diskmgmt.msc راتا یپ کنید وبر روی دکمه ok کلیک کنید .
2) حا ل درپنجره بازشده( disk management ) ,برروی درایومورد نظری که می خواهید مخفی شود کلیک راست کنیدوگزینه change Drive Letter And Paths راانتخاب کنید.سپس در صقحه باز شده بر روی remove کلیک کنید.البته بدهی است که با انجام این کار،به هیچ و جه اطلاعات شما بر روی آن درایو از بین نمی رود ، بلکه فقط آیکون آن درایو ،در My Computerدیده نخواهد شد: اما از طریق diskmgmt.msc شما همچنان می توانید درایو مذکور را مشاهده کنید.
3) ضمناَ برای برگشت به حالت اولیه ، یعنی این که درایو خود را از حالت مخفی خارج کنید،دوباره در پنجره diskmgmt.msc مراحل قبل را طی می کنید و فقط جای Remove،دکمه Add را کلیک می نمایید . در ضمن در نظر داشته باشید نی توان درایوی را که ویندوز روی آن درایو نصب شده است مخفی کرده است.

Powered by WebGozar